Ivana Procházková

Lektorka čchi kung 8 kusů brokátů, masérka vědomých masáží, maminka 5 dětí

Motto „Nepobývej v minulosti, nesni o budoucnosti, soustřeď mysl na přítomný okamžik“  Buddha

Ke cvičení Čchi kung jsem se dostala před 4 lety, potřebovala jsem změnu. Zklidnění.

20 let masérské praxe, čtyři těhotenství a porody, skolióza páteře, jednostranné přetížení a nestabilní svalový systém to vše dalo mému tělu zabrat v podobě stěhujících se bolestí, únavy, vyčerpání.

Tehdy mě velice oslovila nabídka školy Živý čchi kung Michaely Sklářové s akreditací lektora jógy se zaměřením na čchi kung. V roce 2019 jsem se stala lektorkou čchi kung!

Upletla jsem si na sebe, v dobrém slova smyslu, bič. Začala jsem pravidelně cvičit, vědomě dýchat, vnímat svoje pocity, emoce v těle a hlavně žít a užívat si přítomnost. Tělo se začalo napravovat, bolesti ustupovat, mysl projasňovat, energie proudit.  A hlavně jsem překonala sama sebe … vystoupit před lidmi a vést pravidelné lekce byl pro mne opravdu velký pokrok. Postupem času zjišťuji, jak se v této pozici cítím dobře. 

Nyní navazuji dalším vzděláním studia školy Živý čchi kung Cesta učitele.

Co je čchi kung a co nás čeká? 

Čchi kung, starověké čínské umění pro zdraví a dlouhověkost, využívá účinků meditace, dechových a pohybových cvičení k vyrovnání toku čchi (energie) a posílení svalů. Patří k nejoblíbenějším formám cvičení pro svoji schopnost rozvíjet sílu, pružnost a vytrvalost jak těla a dechu, tak i mysli. 

Na našich lekcích se budeme věnovat dechu, správnému postoji, soustředění se na to, co právě dělám, na svoje pocity, projdeme si meditací, vědomě uvolníme a zpružníme všechny naše klouby a úpony v těle, promasírujeme, prodýcháme bolestivá místa a zrelaxujeme.

Zprůchodníme tok energie v našem těle tak, aby vše plynulo a netvořila se v něm stagnující energie, která je příčinou bolestí, přemírou stresu, napětí, únavy a vyčerpání.

Cílem cvičení je, abychom vše, co se naučíme, mohli vnést a praktikovat v našem běžném životě a případně abychom věděli, jak si ulevit a pomoci od bolesti.

Pro nepolíbené 😉 cvičení je jednoduché, pro všechny věkové kategorie a pohlaví, každý cvičí podle svých možností a hlavně tak, aby měl pocit vnitřní spokojenosti sám se sebou, že pro své tělo a svoji mysl právě něco smysluplného dělá 🙂 cvičíme pro sebe, ne pro ostatní 🙂 časem přijde uvědomění si pocitů změn v našem těle, našem životě …

V rámci kurzu se naučíme čchi kungsestavu 8 kusů brokátů (ba duan jin), unikátní sestavu osmi cviků, která je zaměřená především na zesílení všech vnitřních orgánů, protažení páteře a posílení zad.

Kurzy

8 kusů brokátů

  • Neděle 9:00 – 10:30 
  • Začínáme od 10. 9. 2023 – 10. 12. 2023 (12 lekcí)
  • Cena: 2.390,- Kč / jednotlivé lekce 250,- Kč

Jednotlivé lekce nejsou stejné, postupně na sebe navazují.

V případě Vaší neúčasti, z jakéhokoliv důvodu, je možné za sebe v den nepřítomnosti poslat náhradníka.

Přihlášky: e-mail: proch.ivanka@seznam.cz nebo tel: + 420 605 255 126

Platba : v hotovosti nebo převodem na účet: 2000347185/2010 do zprávy pro příjemce prosím uveďte své jméno

Průběh lekcí

Každá lekce je jinak zaměřená, naučíme se základní pojmy v čchi kung, postoj, dýchání, koncentraci, vědomé kloubní cvičení, automasáž, meridiánovou masáž do-in, jednoduché ale velice účinné cviky pro posílení ramenního pletence, cvičení na posílení středu těla a samozřejmě postupem času celou sestavu 8 kusů brokátů. Nepřijdete ani o relaxaci či meditaci 🙂

Pro koho je cvičení vhodné?

  • Svou jednoduchostí je cvičení vhodné pro všechny generace, ženy, muže.
  • Pro ty, kteří chtějí ve svém životě něco změnit a třeba neví, jak začít.
  • Pro ty, kteří žijí hektickým způsobem života, neumějí vypnout, zastavit, stále mají plnou hlavu myšlenek a nevnímají a přehlížejí svoje tělo.
  • Pro ty, kterým tělo dává jasné signály, že něco není v pořádku, v podobě bolestí, únavy, vyčerpání, psychických poruch.
  • Pro zvědavce, kteří by rádi zkusili a zjistili, zda jim průběh cvičení sedí. Pak je tu možnost přijít na první lekci a vyzkoušet ji 🙂

Těším se na setkávání s Vámi a společné plynutí přítomností!