Lina Žďánská Sorokaité

Certifikovaná terapeutka a rehabilitační trenérka.

Ke kompenzačnímu cvičení DNS podle prof. Koláře mě přivedlo moje tělo. Respektive – intenzivní bolesti pravé kyčle, kvůli kterým jsem několik let nemohla spát.

Více jak 12 let jsem cvičila jógu, ale nesprávné pojetí, přílišný tlak na sebe i na výkon ještě více zvýraznili tělesné dysbalance (vrozené i způsobené sedavým zaměstnáním). Později jakékoliv zatížení jiným pohybem se okamžitě ozvalo intenzivní bolestí kyčle, kolene nebo podvrtnutím kotníku. Mé tělo bylo vychýlené z rovnováhy, klouby posunuté a nestabilní. Opakující se bolesti zad jsem tehdy vnímala jako „normu“, která souvisí s věkem a sedavým zaměstnáním. Když bylo nejhůř – navštívila jsem fyzioterapeuta, ale naučené cviky pomohly jen na chvíli – v pracovním zápřahu jsem nevydržela pravidelně cvičit rehabilitační cviky a bolesti se vždy vrátili.

V roce 2021 bolesti se staly naprosto neúnosnými – často mi znemožňovaly pohodové fungování v průběhu běžného dne o spánku nemluvě. A tehdy jsem narazila na Kolářovu DNS, která mi zahranila kyčel. Doslova. A nejenom kyčel – postupně se mi spravilo postavení pánve, stabilizovala se kolena i kotníky, narovnala se ramena i páteř. Ale hlavně – úplně ustoupily bolesti.

Jako terapeutka mysli a duše pomáhám lidem se zbavit duševních bolestí, ale chybělo mi péče o tělo. Když poléčíme duši, ale nic neuděláme s tělesnými dysbalancemi – fyzická bolest často přetrvává. A naopak – s využitím rehabilitačního cvičení daleko snáz se zlepšuje nejen tělesná, ale i duševní pohoda. Proto jsem se stala certifikovanou rehabilitační trenérkou se zaměřením na vývojovou kineziologii a přidala jsem si kurz DNS podle prof. Koláře.

Vím, jak je těžké se přinutit cvičit doma sám, i když naše těla to nutně potřebují. Proto nabízím skupinová kompenzační cvičení, kde Vás postupně naučím správně zapojovat hluboký stabilizační systém, posílit ochablé svaly a ulevit přetíženým. Vaše těla se budou postupně narovnávat a přetížené části se konečně oddechnou. Budete zažívat méně bolesti, hlouběji dýchat i lépe spát.

DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace) je rehabilitační systém vyvinutý světově uznávaným prof. v rehabilitaci Pavlem Kolářem. Jedná se především o klidnější fyzioterapeutické a rehabilitační cvičení zaměřené na odstranění tělesných dysbalancí a bolestí pohybového aparátu. Cvičíme v malých skupinkách do 14 lidí, v klidném prostředí, délka cvičení je cca 50 min. Cvičení je vhodné pro každého bez ohledu na fyzickou zdatnost nebo věk. Budete potřebovat pouze pohodlné oblečení a ručník (cvičí se bez bot).

Kurzy

Zdravé cvičení pro seniory

 • Nové kurzy září – prosinec 2023
 • Úterý 10:00 – 11:00 / Pátek 10:00 – 11:00
 • Zkušební lekce pro vážné zájemce 5/9 je zdarma
 • Rezervace je nutná – v případě zájmu volejte na tel. číslo 733 321 665
 • Cena kurzu – 3.000,- Kč / 2.600,- Kč (15+1 lekce úterý / 13+1 lekce pátek), kurz se otevírá při min. počtu osob 8

Kompenzační cvičení DNS podle prof. Pavla Koláře, která Vás zbaví bolesti (zad, kyčlí, ramenou, kolen…)

 • Nový kurz září – prosinec 2023
 • Čtvrtek 18:30 – 19:30 a 19:45 – 20:45

Zdravé cvičení s jógovými prvky

 • Nový kurz září – prosinec 2023
 • Pátek 8:00 – 9:30
 • Zkušební lekce pro vážné zájemce 8/9 je zdarma
 • Rezervace je nutná – v případě zájmu volejte na tel. číslo 733 321 665
 • Cena kurzu – 3.770,- Kč (13+1 lekcí), kurz se otevírá při min. počtu osob 8

Možnost individuálních lekcí v Biorezoně

Přihlášky:

Tel. +420 777 082 536, linasorokaite@gmail.com