Irena Dorňáková

Lektorka Hatha Jogy a Yin jogy

Mé motto: „Není příliš málo času, který máme, ale je příliš času, který nevyužijeme“ Lucius Annaeus Seneca

Jógu jsem si zamilovala už jako teenager, tehdy mě zajímalo především fyzické cvičení a protože kurzů jógy bylo tehdy málo, cvičila jsem si sama doma podle různých knížek o józe.
Později jsem začala navštěvovat různé kurzy power jógy, vinyása jógy a jiné dynamické cvičení. S věkem a po narození dětí přišlo zklidnění a zájem o dechové techniky (pránájáma), meditaci (zklidnění mysli), mudry a očistné techniky (šatkarmas).
Hodně mě inspirovala Iyengar jóga, kde se v pomalém tempu klade důraz na správné provedení pozic a práce s pomůckami.
V roce 2008 jsem dokončila studium jógy u Českého svazu jógy a od té doby se věnuji józe jako instruktor II. třídy.
Jóga vnesla do mého života klid, harmonii a určitý životní nadhled. Pro mě je cesta jógy nekonečná je totiž jedno zda je vám 13 nebo 70 let, každý tam najde v určitý čas to, co právě potřebuje. Pro někoho je to posílení těla a zdravotní účinky fyzického cvičení a pro někoho je to klidná mysl a určitá rovnováha.
Cesta do Indie na kurz pro lektory mi rozšířila obzory, můj pohled na jógu a na život vůbec, mám pocit, že jsem otevřela další „dveře“ a zase mě to někam posunulo.

Stále se učím, chodím na workshopy, kurzy a semináře a moc mě to baví. Cvičím hatha jógu, Jin jógu, hormonální jógu, gravid jógu a meditační techniky.
Velkou motivací se pro mě stali klienti na mých hodinách, mám radost, že můžu předávat své zkušenosti a znalosti a ještě větší, když se spokojení klienti vrací.

Těším se na setkání s Vámi a na společně strávený čas.
NAMASTE

Praxe a absolvované semináře

2021 kurz Biodynamické masáže v psychoterapii

2020 – Pražská vysoká škola psychosociálních studií

2019 – Instruktor Yin Yogy – Yoga Alliance International – India, Kerala

2016 – kurz pro lektory – Cvičení pro těhotné a po porodu

2007 – 2008  Český svaz jógy – cvičitel jógy II. třídy

1998 – 2001 Pražská psychoterapeutická fakulta UK – Psychoterapie

1998 – Seminář – Hledání životní energie

Kurzy

Hatha Jóga

  • Pondělí 19:00 – 20:00 
  • Začínáme od 4. 9. 2023 – 11. 12. 2023 (15 lekcí)
  • Cena: 3.300,- Kč / jednotlivé lekce 250,- Kč

Hatha Jóga

  • Středa 18:00 – 19:00 
  • Začínáme od 6. 9. 2023
  • Cena: 3.300,- Kč / jednotlivé lekce 250,- Kč

Jin Jóga

  • Neděle 18:30 – 20:00 
  • Začínáme od 3. 9. 2023 – 10. 12. 2023 (15 lekcí)
  • Cena: 3.750,- Kč / jednotlivé lekce 300,- Kč

Jednotlivé lekce nejsou stejné, postupně na sebe navazují a to nejen svou náročností.

Přihlásit na kurz je možné mailem: Dornakovai@seznam.cz nebo na tel: +420 774 879 572.

Platba: Platbu můžete provést v hotovosti nebo převodem na účet č. 4018549083/0800, do poznámky prosím uveďte své jméno.
Platbu za kurz jógy je možné uplatnit v rámci slev u VZP a dalších pojišťoven!!!

Na hodinách Hatha jógy se naučíme:
Pozdrav slunci a různé sestavy ásan a polohové skupiny, které působí specifickým způsobem nejenom na fyzické tělo, ale i na psychiku. Pracujeme s pomůckami a učíme se naslouchat svému tělu.
Zvládnutí dechových technik, správné držení těla, relaxační, koncentrační a částečně i meditační techniky.
Zbavíme naše tělo nečistot nahromaděných vlivem špatné životosprávy, povrchního dýchání a jistých dispozic, s nimiž se člověk již rodí. Jednotlivé svalové partie se zpevní, naše tělo bude pružné a naučíme se pracovat s naší myslí, zlepší se koncentrace a budeme se lépe vyrovnávat s nástrahami života.

Jin jóga

liší od běžně známých jangových  lekcí, kde zapojujeme především svaly, svou tichostí, klidem a respektem k potřebám vlastního těla…

Pracujete přímo skrze pozice s energetickými drahami těla neboli meridiány. Zároveň prohlubujete praxi meditačních technik.

Praxe jin jógy má kořeny ve starověké józe a taoismu. Jin jóga oslovuje především jinové časti těla, což jsou ty části, které leží nejblíže vnitřnímu jádru kosti, pojivové tkáně a klouby.

Praxí jin jógy se prohlubují nejen vaše zkušenosti s jógou obecně, ale upínáte svou plnou pozornost na plynulý dech.

Učíme se pozorovat změny fyzické i psychické v závislosti na části těla, na které v určité pozici působíte.

Energeticky čistíme a podpoříme tok energie čchi neboli „prány“ procházející oblastí pánve a zad. Jóga obecně navrací naši celkovou „plnost“ – vyrovnává naši přirozenou jin a jang stranu. Při výdrži v pozicích bez pokusů cokoliv měnit, za souběžného přijímání sebe sama takových, jací jsme, začneme vnímat jinové části své bytosti. Potřeba věci měnit vede člověka k posuzování a obviňování a odvádí ho od dokonalosti přítomného okamžiku.

Indická masáž hlavy (antistresová)

Indická masáž hlavy je starověká ajurvédská technika, která harmonizuje tělo i duši.
Pomocí speciálních hmatů a technik, dochází k uvolnění oblasti šíje, ramen a hlavy a postupně klient pociťuje, klid a psychickou pohodu. Masáž účinně zbavuje stresu – napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy, kdy postupně dochází k bolestem zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Tato technika nám pomáhá odstraňovat a předcházet  migrénám. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější. Indická masáž hlavy je technika, která představuje spojení starověké kulturní tradice s požadavky moderního způsobu života. Je vhodná pro děti, dospělé i seniory. Tato technika je jednou z nejpříjemnějších masáží, při které si nejvíce odpočinete. Tato masáž se provádí převážně v sedě.

Cena: 800 Kč
Objednávejte se prosím telefonicky na tel: 774 87 95 72, nebo emailem: dornakovai@seznam.cz